Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Oddział Psychiatryczny

  • Ordynator oddziału: lek. med. Monika Lipert-Wódz – lek. specjalista psychiatra specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży.
  • Pielęgniarz oddziałowy: mgr pielęgniarstwa Jacek Mieszkowski – specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego, certyfikowany specjalista terapii środowiskowej

Ilość łóżek: 50

Telefony:

94 35 30 229 – Ordynator
94 35 30 259 – Gabinet Lekarski
94 35 30 399 – Pielęgniarz Oddziałowy
94 35 30 313 – Dyżurka Pielęgniarek
94 35 30 372 – Sekretariat
94 35 22 267 – Dla osób chcących skontaktować się z bliskimi przebywającymi w oddziale

Oddział Psychiatryczny prowadzony jest przez specjalistę w zakresie psychiatrii dorosłych oraz dzieci i młodzieży Monikę Lipert-Wódz przy współpracy wysoko wykwalifikowanej kadry lekarzy specjalistów psychiatrów, wyspecjalizowanej kadry pielęgniarskiej pod kierownictwem Oddziałowego mgr Jacka Mieczkowskiego, psychologów z doświadczeniem pracy terapeutycznej, psychodietetyka, terapeuty zajęciowego i pracownika socjalnego.

Świadczenie usług medycznych odbywa się całodobowo, w oparciu o 24-godzinny dostęp do konsultacji wielospecjalistycznych, diagnostyki z zakresu laboratorium analitycznego, mikrobiologicznego , EKG, EEG oraz badań obrazowych.

Oddział Psychiatryczny działa w strukturze Szpitala Regionalnego od roku 1993. Dysponuje 50 łóżkami. Pacjenci przebywają w salach 3- i 4-łóżkowych. Oddział posiada m.in. system monitoringu , nowoczesne sale obserwacyjne, salę terapii zajęciowej z przeznaczeniem na zajęcia plastyczne, edukacyjne i sportowe. Pacjenci mogę również uczestniczyć w muzykoterapii , fototerapii, kinezyterapii, ćwiczeniach relaksacyjnych.

Szczególną uwagę zwracamy na wsparcie psychologiczne w ramach psychoterapii indywidualnej i grupowej , psychoedukację oraz oddziaływania rehabilitacyjne. Staramy się aktywizować naszych pacjentów poprzez codzienną gimnastykę, ruch na świeżym powietrzu i zajęcia tematyczne.

Oddział zapewnia kontynuację leczenia w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym, w Poradni Zdrowia Psychicznego i w Poradni Leczenia Uzależnień.

Działalność Dziennego Oddziału Psychiatrycznego koordynuje mgr Maria Dąbrowska przy współpracy lekarzy specjalistów psychiatrów, doświadczonych psychologów prowadzących psychoterapię, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek i pracownika socjalnego. Leczenie obejmuje zakres rehabilitacji psychiatrycznej, psychoterapii oraz aktywizacji życiowej pacjentów. Realizujemy działania psychiatrii środowiskowej – edukacyjne, przeciwstygmatyzacyjne, na rzecz zdrowia psychicznego i zapobiegania zaburzeniom psychicznym, kształtowaniu zachowań i stylu życia korzystnego dla zdrowia psychicznego.

Współpracujemy z Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia, Biurem Porad Obywatelskich.

W ramach Poradni Zdrowia Psychicznego codziennie przyjmują lekarze specjaliści w dziedzinie psychiatrii, w tym również seksuolog oraz psycholodzy prowadzący terapię indywidualną. Do psychologa obowiązuje skierowanie.

Poradnia Terapii Uzależnień od lat służy pacjentom i ich rodzinom borykającym się z problemem uzależnienia, współuzależnienia, DDA, czy też z podwójną diagnozą. Poradnia czynna jest zarówno w godzinach do- jak i popołudniowych wychodząc naprzeciw potrzebom osób aktywnym zawodowo.

W 2019 roku została uruchomiona Poradnia Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży, gdzie można skorzystać z porad specjalisty psychiatry dzieci i młodzieży, jak i psychologów doświadczonych w terapii nieletnich.

Celem Biura Porad Obywatelskich jest bezpłatne poradnictwo prawne dla pacjentów. Porady są udzielane w szerokim zakresie spraw: mieszkaniowych, rodzinnych, świadczeń socjalnych, zatrudnienia, bezrobocia, a także w sprawach dotyczących niepełnosprawności, kontaktu obywatela z urzędem czy sądem, pozbawienia wolności, spadków, własności, spraw konsumenckich czy stosunków międzyludzkich. Udzielane są informacje o organizacjach lub o urzędach właściwych ze względu na doświadczenie przemocy domowej oraz zapewnienie ich ofiarom odpowiedniej pomocy psychologicznej.

Współpraca między poszczególnymi ogniwami zapewnia holistyczne podejście do opieki nad chorym psychicznie i jego rodziną oraz sprawne przeprowadzenie pacjenta przez wszystkie etapy choroby, powrót do pełnienia ról społecznych i zawodowych. Pacjent jest podmiotem działań, a stały kontakt z jego rodziną zapewnia możliwość wczesnej interwencji w przypadku nawrotu choroby i niedopuszczenie do ostrych stanów psychiatrycznych wymagających hospitalizacji.

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-03-28 11:59przez:
Opublikowano:0000-00-00 10:23przez: Gracjan Tyczyński
Zmodyfikowano:2023-02-06 10:20przez: Gracjan Tyczyński
Podmiot udostępniający: Regionalny Szpital w Kołobrzegu
Odwiedziny:17069

Rejestr zmian

  • [2023-02-06 10:20:39]Gracjan TyczyńskiAktualizacja treści