Wskazówki dla pacjentów przygotowywanych do planowych zabiegów operacyjnych w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej

I etap przygotowania:

Redukcja masy ciała BMI < 27

Szczepienie przeciwko WZW typu B.- zalecane (w Poradni Lekarza Rodzinnego)

Szczepienie p. COVID-19 (dokument potwierdzający odbyte szczepienie)

II etap przygotowania:

Zbieramy zaświadczenia o stanie zdrowia od wskazanych poniżej specjalistów z informacją czy nie ma przeciwwskazań do planowanego zabiegu operacyjnego.

Zaleca się aby zaświadczenia te były nie starsze niż 2 miesiące.

Dokumenty wymagane do zabiegu operacyjnego

(wypełnia lekarz kwalifikujący)

DOKUMENTACJA MEDYCZNA
  1) LEKARZ RODZINNY (opis schorzeń, stosowane leki, aktualne badanie morfologii krwi, OB., CRP, badanie moczu)
  2) STOMATOLOG (kontrola / sanacja jamy ustnej pomimo braku uzębienia)
  3) INTERNISTA / KARDIOLOG (stwierdzone schorzenia, przyjmowane leki, ew. przeciwwskazania do planowego zabiegu ortopedycznego)
  4) ENDOKRYNOLOG (stwierdzone schorzenia, przyjmowane leki informacja o braku przeciwwskazań do planowego zabiegu ortopedycznego)
  5) UROLOG / GINEKOLOG (stwierdzone schorzenia, przyjmowane leki informacja o braku przeciwwskazań do planowego zabiegu ortopedycznego)
  6) Jeżeli pacjent leczy się u innych specjalistów wymagane jest także zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do zabiegu operacyjnego.
  7) W przypadku alergii należy wykonać testy uczuleniowe na metale  (chrom, nikiel, kobalt, molibden) i poinformowanie Ordynatora Oddziału/Sekretariat  w przypadku pozytywnego wyniku badania (tel. 943530394 / 943530370)

W dniu poprzedzającym przyjęcie do szpitala należy:

1. Wieczorem wykąpać się, obciąć paznokcie i zmyć lakier ze stóp i rąk.
  2. Biżuterię i rzeczy wartościowe pozostawić w domu.

W ustalonym dniu przyjęcia należy zgłosić się do IZBY PRZYJĘĆ ORTOPEDYCZNEJ

CO NALEŻY ZABRAĆ DO SZPITALA W DNIU PRZYJĘCIA:

1.      Skierowanie do szpitala,
2.      Dokument tożsamości
3.      Wszystkie wymagane zaświadczenia lekarskie
4.      Aktualne badania obrazowe: RTG, USG, TK, MR
5.      Karty informacyjne

z dotychczasowego leczenia

6.      Aktualnie przyjmowane leki w oryginalnych opakowaniach + informacja o ich dawkowaniu.
7.      2 kule łokciowe

(w przypadku operacji stóp – dodatkowo sandał ortopedyczny)

8.      Ręczniki, koszula lub piżama, szlafrok, mydło, gąbka/myjka, zmienne obuwie, klapki pod prysznic.

JEŻELI REZYGNUJESZ Z ZABIEGU LUB BYŁEŚ JUŻ ZOPEROWANY W INNYM SZPITALU ZADZWOŃ (943530370) – daj szansę innym pacjentom.

Ważne! Na terenie Szpitala znajduje się Oddział Terenowy RCKiK w Szczecinie z Punktem Pobrań Krwi, gdzie można oddać krew niezbędną dla pacjentów oczekujących na poważne zabiegi operacyjne, w tym endoprotezoplastykę stawów kolanowych i biodrowych. Tel. 94 35-46-627

Niniejszy dokument objęty jest prawami autorskimi zgodnie z przepisami Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.