Wpis utworzony przez środa, 17 listopada, 2021

Decyzja Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 15.11.2021r.  dotycząca podjęcia działań organizacyjnych, poleca Regionalnemu Szpitalowi w Kołobrzegu utworzenie z dniem 22 listopada 2021r. dodatkowych 15 łóżek dedykowanych pacjentom hospitalizowanym z powodu podejrzenia/zakażenia chorobą zakaźną wywołaną wirusem SARS-CoV-2.

Łącznie w placówce będzie dostępnych 55 łóżek covidowych, w tym 2 łóżka intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

W związku z powyższym Oddział Otolaryngologiczny zostaje wyłączony z funkcjonowania do odwołania.

Obecnie na oddziale covidowym przebywa 40 pacjentów w tym 2 pacjentów wymagających intensywnej terapii.