KOMUNIKAT Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu

Wpis utworzony przez piątek, 3 kwietnia, 2020

W związku z dynamiczną sytuacją rozwoju COVID-19, główne wejście do Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu zostaje zamknięte, przy wjeździe na parking szpitala postawiony został Namiot – Punkt Medyczno-Informacyjny, weryfikujący wstępnie stan zdrowia osób wchodzących na teren szpitala. Wszystkim wchodzącym będzie mierzona temperatura oraz wypełniana ANKIETA WSTĘPNEJ KWALIFIKACJI MEDYCZNEJ, celem wykluczenia podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Namiot – Punkt Medyczno-Informacyjny będzie czynny w godzinach od 7:00 – 19:00.
W pozostałych godzinach wejściem do szpitala pozostaje wejście od strony podjazdu dla karetek, gdzie również odbędzie się weryfikacja wstępna stanu zdrowia, polegająca na mierzeniu temperatury oraz wypełnieniu ANKIETY WSTĘPNEJ KWALIFIKACJI MEDYCZNEJ wobec każdego pacjenta.

Dodatkowo prosimy pamiętać o dotychczasowych procedurach redukujących zagrożenie pacjentów i personelu:
1) CAŁKOWITY ZAKAZ ODWIEDZIN we wszystkich oddziałach szpitala do odwołania
2) PLANOWANE PRZYJĘCIA do oddziałów szpitalnych zostają WSTRZYMANE do odwołania (poza przypadkami bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia oraz w przypadku pacjentów onkologicznych)
3) W poczekalni w obrębie PORADNI nakazuje się pacjentów o zachowanie bezpiecznych odstępów
4) W poczekalni w obrębie Izb Przyjęć oraz POZ nakazuje się pacjentów o zajmowanie tylko wyznaczonych miejsc

JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, PACJENT Z OBJAWAMI GORĄCZKI, KASZLU, DUSZNOŚCI I PROBLEMÓW Z ODDYCHANIEM ORAZ KTÓRY MIAŁ BLISKI KONTAKT Z OSOBĄ Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2, PROSZONY JEST O PILNY KONTAKT:
• Telefoniczny ze stacją sanitarno-epidemiologiczną 694 493 755
94 34 88 400 – oddział zakaźny KOSZALIN
91 81 39 217 – oddział zakaźny SZCZECIN