Obchody Światowego Dnia Serca

Wpis utworzony przez środa, 2 października, 2019

Światowy Dzień Serca to coroczne święto obchodzone w ostatnią niedzielę września z inicjatywy Światowej Federacji Serca (WHF). To dzień, który ma na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia. Badania profilaktyczne oraz poprawa higieny życia sprzyjają wczesnemu wykrywaniu i diagnozowaniu chorób, co przekłada się na zmniejszenie umieralności.

Zespół specjalistów z Oddziału Kardiologicznego już od rana 29 września był do dyspozycji licznie przybyłych do Szpitala mieszkańców Kołobrzegu i okolic. Dzięki temu, w jednym miejscu, można było skonsultować stan swojego zdrowia. Takie badania jak określanie profilu lipidowego, mierzenie poziomu cukru we krwi, kwasu moczowego i hemoglobiny, badanie ciśnienia tętniczego krwi oraz pomiar wagi i wzrostu stanowiły podstawę do rozmów z lekarzami i dietetykiem. Można było również skorzystać z pokazu zajęć ruchowych albo zmierzyć się z fantomem i odbyć ćwiczenia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Każdy uczestnik otrzymał ponadto pakiet materiałów promujących zdrowy i aktywny styl życia. Po tym wysiłku czekał zdrowy poczęstunek: warzywa z dipem, sałatki owocowe, ciasto marchewkowe…

Kołobrzeskie obchody Dnia Serca zostały zorganizowane przy współudziale Stowarzyszenia „Serce sercu” i wsparciu finansowym Urzędu Miasta Kołobrzeg. Serdeczne podziękowania składamy jednak Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego, dzięki którego dotacji mogliśmy przeprowadzić tę akcję.