Obchody Światowego Dnia Serca

Wpis utworzony przez wtorek, 2 października, 2018

Zgodnie z wieloletnią tradycją ostania niedziela września jest dniem, podczas którego kołobrzeski Szpital z okazji obchodów Światowego Dnia Serca, promuje profilaktykę chorób serca i układu krążenia.

Tegoroczne obchody Dnia Serca po raz pierwszy odbyły się na ternie Regionalnego Szpitala gdzie zespół specjalistów z Oddziału Kardiologicznego był do dyspozycji mieszkańców oferując szeroki wachlarz badań profilaktycznych i konsultacji lekarskich.

Na liście badań znalazły się m.in.: pomiar poziomu cholesterolu, pomiar cukru, hemoglobiny, ciśnienia tętniczego, badanie EKG a także konsultacje dietetyczne i zajęcia ruchowe przygotowane przez fizjoterapeutów i rehabilitantów.

Święto serca przyciągnęło tłumy pacjentów, którzy po wykonanych badaniach mogli posilić się dietetycznymi daniami przygotowanymi specjalnie na tę okazję.

Podczas obchodów nie zapomniano również o propagowaniu wiedzy nt. profilaktyki chorób serca i układu krążenia wśród młodzieży i z tej okazji zorganizowano „konkurs wiedzy o sercu”, którego laureaci otrzymali nagrody rzeczowe.

Badaniami profilaktycznymi objęto w tym dniu ponad 200 osób.

Zadanie sfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.