Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

94 35 30 338 – Gabinet Ordynatora
94 35 30 346 – Sekretariat

Charakterystyka działalności oddziału
W ramach oddziału działają:

1. Zintegrowany Blok Operacyjny
2. Szpitalna Izba Przyjęć (Czytaj więcej)

Usługi świadczone w oddziale

• 7 stanowisk intensywnej terapii,
  • 8 stanowisk wykonywanej anestezji,
  • Oddział spełnia wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 grudnia 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą.

specjalizacja oddziału:

• przewlekła niewydolność oddechowa,
  • urazy wielonarządowe,
  • urazy czaszkowo-mózgowe,
  • wstrząs septyczny,
  • ostre zatrucia,

szczególne procedury:

• tracheostomia przezskórna,
  • plazmafereza,
  • leczenie nerkozastępcze,
  • akredytacja w zakresie szkolenia specjalizacyjnego w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii,

wyposażenie w sprzęt:

• kompleksowy monitoring funkcji życiowych z monitorami Philips,
  • system wentylacji mechanicznej Bennett,
  • videobronchofiberoskop,
  • wysokiej klasy aparaty do znieczulenia Drager i Aespire z systemem monitorowania H-P i GE,
  • aparat do leczenia nerkozastępczego.

Ze względu na wieloprofilowość szpitala (Oddziały: Chirurgii Ogólnej z urologią, Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej, Kardiologiczny, Chorób Wewnętrznych, Otolaryngologiczny, Ginekologiczno – Położniczy, Okulistyczny, Neurologiczny, Pediatryczny, Neonatologiczny, Psychiatryczny oraz Rehabilitacyjny) zapewniony jest szeroki przekrój przypadków chorobowych chorych poddawanych anestezji oraz leczonych w Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

W ciągu roku wykonujemy blisko 6 tysięcy znieczuleń do zabiegów operacyjnych i badań diagnostycznych korzystając z nowoczesnych aparatów do znieczulenia ogólnego.

Dnia 29 grudnia 2010 roku odbyło się uroczyste otwarcie po całkowitej modernizacji Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Zbudowano i wyposażono nową Salę Intensywnej Terapii posiadającą 6 łóżek specjalistycznych oraz jedną salę wydzieloną jako izolatkę z jednym łóżkiem, gabinet lekarski, punkt pielęgniarski, zmodernizowano i podniesiono standard ciągów komunikacyjnych, oddział został wyposażony w nową aparaturę medyczną i sprzęt specjalistyczny umożliwiający stosowanie nowoczesnych technologii medycznych.