Darowizna finansowa od Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu

Wpis utworzony przez piątek, 16 października, 2020

Fundacja_ARP_LogoW trudnym czasie zmagania się z epidemią COVID-19, Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu z siedzibą w Warszawie wsparła finansowo nasz szpital. Dzięki przekazanej darowiźnie możliwe stało się doposażenie Szpitala w nowoczesny sprzęt, niezbędny do realizacji zabiegów chirurgicznych.

Przede wszystkim zakupiono i zainstalowano na Bloku Operacyjnym nowe oświetlenie – czasze Nexor NOVA.light 500/500. Tam też zamontowano dwa specjalistyczne monitory medyczne 31″ o rozdzielczości 4K firmy FSN, wraz z systemem mocującym. Ponadto Szpital wzbogacił się o nowe ramię ENDOmotion, używane przy zabiegach laparoskopowych. Na blok operacyjny Oddziału Otolaryngologicznego trafił z kolei fotel zabiegowy typu JFZ 2. Dzięki tym zakupom zwiększył się nie tylko komfort pracy lekarzy-operatorów, ale przede wszystkim podniesiono jakość świadczonych zabiegów.