Sprzęt od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wpis utworzony przez środa, 18 Kwiecień, 2018

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała na rzecz Regionalnego Szpitala
w Kołobrzegu aparat USG dedykowany pacjentom Oddziału Pediatrycznego. Środki na zakup tego urządzenia zebrano podczas 25. Finału Orkiestry. Nowoczesny aparat USG
o wartości rynkowej 160 tysięcy złotych posiada znacznie lepszą możliwość wizualizacji co gwarantuje skuteczną i efektywną diagnostykę małego pacjenta.

Dodatkowo Oddział Pediatryczny otrzymał skaner do wykrywania żył (iluminator naczyniowy, wartość rynkowa ok. 20 tysięcy złotych), który umożliwia zlokalizowanie żył powierzchniowych. Dzięki temu urządzeniu dzieci doświadczają mniej kłucia i tym samym mniej niepotrzebnego bólu.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości.

Niebawem Szpital, a dokładnie Oddział Pediatryczny otrzyma od Fundacji 15 nowych łóżek przeznaczonych dla dzieci i młodzieży przebywającej w Oddziale.

Ponadto w trosce o komfort pobytu rodziców małych pacjentów Fundacja przekaże na rzecz Oddziału 4 leżanki do wypoczynku.