Podsumowanie akcji zbiórki krwi

Wpis utworzony przez piątek, 4 Sierpień, 2017

Przypomnijmy.

Aby poprawić obecną sytuację i uzupełnić zapasy krwi, kołobrzeski szpital rozpoczął działania promocyjne mające na celu zachęcenie krwiodawców do oddawania krwi również podczas wypoczynku nad polskim morzem.

16 lipca przy Latarni Morskiej stanął ambulans, do którego zgłosiło się 25 krwiodawców zyskując tym samym ponad 11 l krwi, co stanowi bardzo dobry wynik  – zgodnie z opinią pracowników RCKiK.

Aby kontynuować akcję zapraszaliśmy wszystkich krwiodawców do kołobrzeskiego oddziału RCKiK (w Regionalnym Szpitalu w  Kołobrzegu) gdzie oddając krew na hasło LATO W KOŁOBRZEGU krwiodawcy otrzymywali niespodziankę.

Pora na podsumowanie. W okresie od 17 do 31 lipca do kołobrzeskiego oddziału RCKiK zgłosiło się 113 krwiodawców, co według statystyk prowadzonych przez kołobrzeskie krwiodawstwo oznacza, że liczba osób oddających krew w tym okresie, w stosunku do innych miesięcy sezonowych, wzrosła o 20%.

Serdecznie dziękujemy za każde zgłoszenie oraz chęć pomocy innym. Pamiętajmy krew to najcenniejszy dar – dar życia.