226. Nowe pomieszczenia dla Szkoły Rodzenia „Bocianek”

Wpis utworzony przez czwartek, 8 Czerwiec, 2017

„Bocianek” otrzymał dostosowane do potrzeb i wyremontowane pomieszczenia, które od dziś stanowią nową siedzibę Szkoły Rodzenia.

Głównym celem Szkoły Rodzenia „Bocianek” działającej w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu jest pomoc rodzicom oczekującym narodzin dziecka, przygotowanie do świadomego porodu oraz podejmowania nowych ról i wyzwań związanych z rodzicielstwem.

Szkoła Rodzenia „Bocianek” oferuje szeroki wachlarz zajęć teoretycznych i praktycznych. Poza podstawową wiedzą dotyczącą porodu i opieki nad noworodkiem przyszli rodzice uczestniczą w spotkaniach z psychologiem, dietetykiem, uczą się jak udzielić pierwszej pomocy – resuscytacji noworodka oraz wykonują ćwiczenia usprawniające i przygotowujące do porodu prowadzone przez rehabilitantów i fizjoterapeutów. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowany personel medyczny Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu.

W październiku 2014 roku Szkoła przeszła gruntowną zmianę w zakresie świadczonych usług co spowodowało ogromne zainteresowanie wśród uczestników. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu „Bocianek” cieszy się bardzo dobrą opinią lokalnej społeczności.

W roku ubiegłym Szkoła otrzymała darowiznę w postaci fantomu reanimacyjnego na potrzeby zajęć z pierwszej pomocy – reanimacji noworodka.

Zajęcia odbywają się w małych grupach max. 12 par. W ciągu roku organizowanych jest około 10 kursów i uczestniczy w nich około 200 osób. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują pamiątkowe certyfikaty oraz materiały z prowadzonych zajęć.

Remont pomieszczeń z przeznaczeniem dla szkoły rodzenia Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu zrealizowano ze środków własnych Szpitala w wysokości ok. 20 tys. zł brutto.