200. Dodatkowa karetka w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu

Wpis utworzony przez czwartek, 1 września, 2016

Z dniem 01 września 2016 roku Regionalny Szpital w Kołobrzegu zasiliła kolejna karetka posiadająca pełne, profesjonalne wyposażenie niezbędne do transportu pacjentów wymagających pilnego przewiezienia do specjalistycznych jednostek o wyższej referencji. Karetka ta dedykowana będzie tzw. wyjazdom „R” co oznacza, że służyć będzie dla pacjentów w stanie ciężkim lub zagrażającym życiu.

Regionalny Szpital w Kołobrzegu realizuje różnego rodzaju transporty  medyczne w ramach działalności szpitala w tym transport materiałów do badań specjalistycznych np. histopatologicznych, zlecenia lekarza rodzinnego oraz wiele innych. Pojawienie się dodatkowej karetki przyczyni się znacząco do poprawy jakości realizowanych transportów a co za tym idzie komfortu pacjentów Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu, a także wpłynie na poprawę organizacji pracy.