196. Powiatowa Konferencja Profilaktyczna „Stop dopalaczom”

Wpis utworzony przez poniedziałek, 6 czerwca, 2016

W dniu 06 czerwca 2016 roku w Regionalnym Centrum Kultury odbyła się Konferencja Profilaktyczna pt. „Stop dopalaczom”, której organizatorem było Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu.

Podczas konferencji poświęconej tematyce zażywania środków psychoaktywnych przez młodzież głos zabrali specjaliści w dziedzinie  psychiatrii, psychologii i leczenia uzależnień  z Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu, przedstawiciele Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, Stowarzyszenie MONAR oraz Dyrektor Zakładu Karnego w Koszalinie.

Swoją premierę miał również spot promujący kampanię pt. „Stop dopalaczom”, w którego przygotowaniu Regionalny Szpital w  Kołobrzegu brał udział. Główną ideą tego przedsięwzięcia jest przedstawienie zagrożeń i skutków jakie niesie za sobą stosowanie tego typu substancji psychoaktywnych.