193. Pół miliona na kolejny etap modernizacji

Wpis utworzony przez piątek, 13 maja, 2016

W dniu 12 maja 2016 roku o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu odbył się briefing prasowy poświęcony dotacji jaką Urząd Marszałkowski przekazał na realizację II etapu modernizacji Zespołu Poradni Specjalistycznych.

Umowę dotacyjną przekazała Pani Anna Mieczkowska Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego – Środki zostaną przeznaczone na drugi etap modernizacji, który rozpoczęto w ubiegłym roku. Dzięki temu będziemy kontynuować rozpoczęte dzieło.

Do końca 2016 roku w kołobrzeskim szpitalu powstanie system Centralnej Rejestracji, nowa Poradnia Okulistyczna wraz z pracownią OCT, pracownią laseroterapii, ciemnią oraz salą zabiegową. Ponadto zakupiony zostanie sprzęt i aparatura medyczna na potrzeby poradni chorób płuc i gruźlicy oraz poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej.

Pierwszy etap tej inwestycji zrealizowany w 2015 roku obejmował prace budowlane na potrzeby okulistyki i otolaryngologii, neurologii dziecięcej, poradni gastroenterologicznej oraz urazowo-ortopedycznej.