173. Turniej sportowo – rekreacyjny Szkoła Zdrowia Psychicznego

Wpis utworzony przez poniedziałek, 5 października, 2015

W dniu 25 września 2015 r. w Hali Milenium o godzinie 10:00 odbył się turniej sportowo – rekreacyjny, który został zorganizowany w ramach ,,Szkoły Zdrowia Psychicznego”. Spotkanie miało na celu integrację środowiska, wymianę doświadczeń i oczywiście zdrową rywalizację w duchu ,,fair play”.

W imprezie udział wzięło  80 osób, które utworzyły 4 drużyny: drużyna złożona z pacjentów i terapeutów Oddziału Psychiatrycznego, drużyna pacjentów i terapeutów Dziennego Oddziału Psychiatrycznego, podopieczni i terapeuci Powiatowego Ośrodka Wsparcia oraz  czwarta drużyna złożona z uczniów  Zespołu Szkół Medycznych.

W licznych konkurencjach przeprowadzonych w ramach turnieju sportowo – rekreacyjnego, kładziono szczególny nacisk na integrację grupy. Dzięki dobranym metodom i formom aktywności udało się przełamać bariery i pokonać słabości podopiecznych oddziału i ośrodka. Po wysiłku i wylanym pocie przyszedł czas na podsumowanie sportowych zmagań. Rywalizacja była zacięta a rozstrzygnięcie i wyłonienie zwycięzcy nie było łatwe. W finale musiało dojść do dogrywki. Na zwycięzców czekały cenne nagrody.

I miejsce przypadło drużynie Dziennego Oddziału Psychiatrycznego
II miejsce zajęła drużyna Powiatowego Ośrodka Wsparcia
III miejsca zajęła drużyna Całodobowego Oddziału Psychiatrycznego
IV miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Medycznych

Po wręczeniu nagród spożyliśmy pyszny posiłek i wyśmienite ciasta przygotowane przez pacjentów Dziennego Oddziału Psychiatrycznego i Powiatowego Ośrodka Wsparcia.

Szkoła Zdrowia Psychicznego – zadanie finansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

logo umfenks logo