165. Sprzęt medyczny ofiarowany przez Fundację Radia ZET

Wpis utworzony przez czwartek, 25 czerwca, 2015

W dniu 24 czerwca 2015 roku Regionalny Szpital w Kołobrzegu otrzymał darowiznę w postaci ultrasonografu okulistycznego oraz wózka do transportu pacjentów. Donatorem sprzętu i aparatury medycznej przekazanej dla kołobrzeskiego szpitala jest Fundacja Radia ZET. Organizacja pożytku publicznego niosąca pomoc dzieciom z wadami serca oraz wspierająca szpitale i kliniki poprzez finansowanie zakupu sprzętu medycznego.

Najnowszej generacji ultrasonograf okulistyczny EyeCubed firmy Ellex, to wysokiej klasy narzędzie służące do obrazowania struktur oka. Urządzenie posiada trzy tryby pracy pozwalające zarówno na zobrazowanie przedniego, jak i tylnego odcinka oka. Ponadto sprzęt pozwala na wykonanie biometrii, służącej do dokładnej kalkulacji soczewek wewnątrzgałkowych. Model ten posiada funkcje posiadające opinie o innowacyjności, co gwarantuje naszym pacjentom badanie ultrasonograficzne na najwyższym osiągalnym obecnie poziomie na świecie.

Wielofunkcyjny wózek do transportu pacjentów firmy Nitrocare idealnie sprawdza się w klasycznym zastosowaniu szpitalnym. Model ten został wyposażony w wiele rozwiązań ułatwiających codzienną pracę w szpitalu, jak i zapewniających komfort pacjentom. Warto wspomnieć o hydraulicznej regulacji wysokości, systemie blokowania kół, czy wykorzystaniu składanych bocznych barierek zabezpieczających pacjenta w trakcie transportu. Tak zaawansowany wózek zapewnia dobrą komunikację między oddziałem, a pracowniami i blokiem operacyjnym.

Z dniem dzisiejszym rozpoczęto montaż urządzenia oraz szkolenia personelu medycznego dotyczące pracy z urządzeniem. Ultrasonograf będzie służył pacjentom naszego szpitala z początkiem przyszłego miesiąca.

fenks logo

logo um