151. Ostatni etap modernizacji Zintegrowanego Bloku Operacyjnego

Wpis utworzony przez czwartek, 13 listopada, 2014

W dniu 13 listopada br. o godzinie 12:00 oddany do użytku został ostatni etap modernizacji Zintegrowanego Bloku Operacyjnego. W uroczystości uczestniczyli m.in. lek Marek Hok Poseł na Sejm RP, Anna Mieczkowska Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Tomasz Tamborski Starosta Kołobrzeski oraz Przewodniczący Rady Społecznej Szpitala, Janusz Gromek Prezydent Miasta Kołobrzeg, Dyrektorzy szpitali, członkowie Rady Społecznej Szpitala oraz personel medyczny Regionalnego Szpitala.

Jerzy Piwowarczyk Dyrektor Szpitala przedstawił gościom zakres wykonanej modernizacji i omówił poszczególne etapy powstawania Zintegrowanego Bloku Operacyjnego w latach 2008 – 2014. Następnym punktem uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi.

Rozbudowę Zintegrowanego Bloku Operacyjnego rozpoczęto we wrześniu 2008 roku, a już w lutym 2009 powstały w systemie modułowym zintegrowane i nowoczesne 2 sale chirurgiczne oraz 2 sale ortopedyczne. W październiku 2013 roku oddano do użytku salę przygotowań i salę wybudzeń pacjenta, natomiast w czerwcu 2014 roku rozpoczęto prace w ramach I i IV etapu modernizacji ZBO. W ich efekcie Regionalny Szpital w Kołobrzegu pozyskał kolejną salę chirurgiczną, a także pokój badań histopatologicznych, myjnię chirurgiczną oraz pokoje socjalne personelu medycznego.

Rozbudowa i modernizacja Zintegrowanego Bloku Operacyjnego kosztowała łącznie 23.105.975,87 zł. Z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego Szpital otrzymał dofinansowanie w wysokości 12.550.000,00 zł.