137. Piknik pt. Morze Zdrowia – 06 września 2014 roku

Wpis utworzony przez wtorek, 9 września, 2014

W dniu 06 września br. w Kołobrzegu obyło się V Forum Samorządowe pod nazwą „Morze Zdrowia” organizowane przez Województwo Zachodniopomorskie. Podczas tego wydarzenia Regionalny Szpital w Kołobrzegu oferował szeroki zakres usług realizowanych w ramach promocji i profilaktyki zdrowia.

Udzielano porad medycznych, w zakresie których wykonywano pomiary poziomu cukru we krwi (850 osób), pomiary ciśnienia krwi (780 osób), udzielano porad dotyczących nadciśnienia i cukrzycy oraz wręczano broszury i ulotki wykonane przez kadrę medyczną szpitala. Przeprowadzano konsultacje dietetyczne oraz obliczano BMI (400 osób) a także wręczano broszury i ulotki dotyczące diet i zdrowego stylu życia.

Szpital oferował także loterię, w której nagrodą główną były pakiety badań diagnostycznych w zakresie neurologii, kardiologii i okulistyki oraz upominki w postaci długopisów z logo szpitala. W loterii uczestniczyło ok. 100 osób, z których 5 wygrało nagrodę główną. Osoby, które zwyciężyły aktualnie realizują poszczególne badania zgodnie z zaleceniami lekarzy specjalistów naszego szpitala.

Szpital spotkał się z wieloma słowami uznania od osób uczestniczących w w/w przedsięwzięciu.