126. Szkolenie lekarzy ortopedów w mobilnym laboratorium

Wpis utworzony przez środa, 23 kwietnia, 2014

W dniu 10 kwietnia 2014 roku na terenie Regionalnego Szpitala odbyło się szkolenie lekarzy ortopedów z Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej.

Dzięki mobilnemu laboratorium firmy Arthrex (unikalnemu w skali Europy) kołobrzescy lekarze specjaliści z zakresu ortopedii i traumatologii mieli możliwość przetrenowania najnowszych technik operacyjnych na najnowocześniejszym sprzęcie medycznym przy użyciu kadawerów (preparaty nieutrwalonych fragmentów ludzkich zwłok).

Szkolenie takie istatnie różni się od ćwiczeń na zwykłych fantomach i pozwala na doskonalenie umiejętności lekarzy w warunkach zbliżonych do codziennej pracy w sali operacyjnej.

Przeprowadzone szkolenie na terenie Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu było wyjątkową okazją do wykonania ćwiczeń możliwych w niewielu laboratoriach tego typu znajdujących się jedynie w kilku krajach Europy i Stanach Zjednoczonych.