125. Inauguracja Szkoły Zdrowia Psychicznego

Wpis utworzony przez wtorek, 8 kwietnia, 2014

W dniu 08 kwietnia 2014 roku w Sali Konferencyjnej Regionalnego Szpitala ruszyła VI edycja Szkoły Zdrowia Psychicznego w Kołobrzegu. Szkoła finansowana jest przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego z  zakresu profilaktyki i promocji zdrowia. W Regionalnym Szpitalu działa już od 2009 roku. Zajęcia w Szkole Zdrowia Psychicznego to jeden z elementów szeroko pojętej psychiatrii środowiskowej.

Program kierowany jest zarówno do pacjentów Oddziału Psychiatrycznego, pacjentów Dziennego Oddziału Psychiatrycznego i ich rodzin, a także do pacjentów  Poradni Zdrowia Psychicznego i Poradni Uzależnień. Od roku z pomocy mogą korzystać rodzice i uczniowie kołobrzeskich szkół oraz podopieczni i pracownicy Domów Pomocy Społecznej w powiecie kołobrzeskim i innych instytucji pomocy społecznej. Od trzech lat na pomoc psychiatry czy psychologa mogą liczyć także pacjenci ze wszystkich oddziałów Regionalnego Szpitala.

Zapraszamy do Szkoły Zdrowia Psychicznego na:

1. Prelekcje i wykłady.
  2. Poradnictwo indywidualne i grupowe.
  3. Zajęcia warsztatowe.
  4. Konsultacje w środowisku pacjenta.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciach i konsultacjach w ramach Szkoły Zdrowia Psychicznego. Zajęcia i konsultacje są bezpłatne.

Dokładny termin wykładów oraz telefony kontaktowe dostępne będą na stronie szpitala i Stowarzyszenia: www.feniks.kolobrzeg.pl.