122. Konferencja prasowa

Wpis utworzony przez poniedziałek, 24 marca, 2014

W dniu 24 marca 2014 roku w Sali Konferencyjnej Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu odbyła się konferencja prasowa poświęcona tematyce Zintegrowanego Bloku Operacyjnego oraz sprzętu pozyskanego dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

W spotkaniu uczestniczyli Poseł na Sejm lek. Marek Hok, Członek Zarządu Anna Mieczkowska, Starosta Tomasz Tamborski, Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa lek. Halina Olech oraz Ordynator Oddziału Neonatologicznego lek. Małgorzata Magierowska – Płocharska.

Dyrektor Jerzy Piwowarczyk dokonał podsumowania realizacji kolejnych etapów modernizacji Zintegrowanego Bloku Operacyjnego oraz przedstawił obszar wymagający gruntownych zmian
i remontów. Przedstawił także projekty przebudowy pomieszczeń takich jak Pracownia EEG, Pracownia EKG, Aptek Szpitalna, Zakład Rehabilitacji oraz przebudowy wejścia głównego do Szpitala.

Pani Anna Mieczkowska złożyła na ręce Dyrektora Szpitala dotację finansową
przyznaną w wysokości 2.000.000,00 zł. Wyraziła słowa uznania podsumowując działalność Szpitala pod względem realizacji przyjętych projektów, szybkiego rozwoju oraz wychodzenia naprzeciw potrzebom pacjentów. Podkreśliła także stabilną sytuację finansową oraz pozytywny wynik finansowy uzyskany w roku 2013.

Kolejnym tematem konferencji był sprzęt medyczny pozyskany dla Oddziału Neonatologicznego dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w postaci:

1. Inkubator noworodkowy zamknięty – 1 szt.
  2. Bilirubinometr – 1 szt.
  3. Waga noworodkowa – 1 szt.
  4. Aparat ambu (utrzymujący drożność dróg oddechowych) – 1 szt.
  5. Lampa do fototerapii – 1 szt.
  6. Stanowisko do resuscytacji noworodków – 1 szt. wraz z kardiomonitorem – 1 szt.

Konferencja zakończyła się wizytą w Oddziale Neonatologicznym Regionalnego Szpitala.