105. Wizyta uczestników konferencji na rzecz dziecięcego lecznictwa uzdrowiskowego w szpitalu

Wpis utworzony przez środa, 9 października, 2013

W dniu 08 października 2013 roku Regionalny Szpital w Kołobrzegu odwiedzili uczestnicydwudniowej konferencji Zachodniopomorskiego Forum Samorządowego Profilaktyki i Promocji Zdrowia, której tematem było: „Dziecięce lecznictwo uzdrowiskowe szansą młodego pokolenia?”.

Grono ekspertów oraz władz wojewódzkich wizytowało w Oddziale Pediatrycznym i Neonatologicznym Regionalnego Szpitala. Dyrektor Szpitala Jerzy Piwowarczyk oraz Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa lek. med. Halina Olech przedstawili różnorodność, funkcjonalność oraz standard pomieszczeń oddziałów, rozwiązania sprzyjające możliwości swobodnego pobytu matki przy chorym dziecku podczas hospitalizacji oraz pomieszczenia z pełnym węzłem sanitarnym dla matek z dzieckiem w części położniczej i neonatologicznej.

Prezentowane Oddziały spotkały się z wieloma słowami uznania przede wszystkim za zaangażowanie w opiekę i  leczenie najmłodszych pacjentów szpitala m.in. od Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, Posła na Sejm i eksperta Ministra Edukacji NarodowejMarka Rząsy, Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anny Mieczkowskiej oraz Posła na Sejm Marka Hoka.