89. Dzień Przedsiębiorczości w Regionalnym Szpitalu

Wpis utworzony przez czwartek, 18 kwietnia, 2013

Z okazji obchodów Dnia Przedsiębiorczości, który miał miejsce 17 kwietnia 2013 roku uczniowie I i II klas Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odwiedzili Regionalny Szpital, który przygotował program umożliwiający poznanie szpitala jako przedsiębiorstwa.

Młodzież powitała lek. med. Halina Olech p.o. Dyrektora Regionalnego Szpitala przedstawiając program spotkania.

W pierwszej części programu Romuald Hajkowski Pełnomocnik Dyrektora ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością poprowadził wykład edukacyjny pt. „Szpital jako przedsiębiorstwo”.

Podczas prelekcji omówiono poszczególne komórki organizacyjne budujące strukturę szpitala, usługi świadczące przez szpital, koszty związane z wykonywaniem tych usług oraz mechanizm funkcjonowania szpitala jako przedsiębiorstwa. Pełnomocnik Dyrektora ds. ZSZ przedstawił również system budujący jakość szpitala w postaci pozyskanych międzynarodowych certyfikatów, dzięki którym szpital spełnia wszelkie wymogi oraz standardy dotyczące służby zdrowia.

Szczególną uwagę z okazji Dnia Przedsiębiorczości poświęcono uzyskanej po raz trzeci przez Regionalny Szpital Gazeli Biznesu, która przyznawana jest dla najbardziej dynamicznie rozwijającego się przedsiębiorstwa jako podsumowanie działalności w minionym roku.

W kolejnej części programu uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika wizytowali poszczególne oddziały szpitala, gdzie mieli możliwość poznania pracy lekarzy w celu zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, zapoznanie się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskanie informacji o wymaganym doświadczeniu.

Program przygotował zespół:

1. Małgorzata Grubecka