88. Uroczyste otwarcie i poświęcenie Kaplicy Regionalnego Szpitala

Wpis utworzony przez piątek, 12 kwietnia, 2013

W dniu 12 kwietnia 2013 roku w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu odbyło się uroczyste otwarcie Kaplicy Szpitalnej.

W uroczystości uczestniczyli lek. med. Marek Hok Poseł na Sejm RP, Janusz Gromek Prezydent Miasta Kołobrzeg, Jerzy Wolski Wiceprezydent Miasta Kołobrzeg, Andrzej Olichwiruk  Wiceprezydent Miasta Kołobrzeg oraz przedstawiciele spółek miejskich.

Oficjalnego otwarcia i poświecenia Kaplicy Szpitalnej dokonał Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Krzysztof Zadarko z udziałem duchownych Księdzem Proboszczem Jerzym Chęcińskim, Ojcem Proboszczem Mariuszem Fałkowskim oraz Kapelanem Szpitalnym o. Bartłomiejem Markiewiczem.

Uroczystość poprowadziła lek. med. Halina Olech p.o. Dyrektora Regionalnego Szpitala.

Przeprowadzony remont został wykonany dzięki inicjatywie Prezydenta Miasta Kołobrzeg, spółek miejskich, ofiarodawców i darczyńców oraz środków własnych Regionalnego Szpitala.

Dzięki tym środkom udało się:

– Dokonać adaptacji pomieszczeń na Kaplicę Szpitalną,

– Zakupić niezbędne wyposażenie w postaci ołtarza, ambonki, tabernakulum,

– Wyposażyć pomieszczenie zakrystii,

– Przygotować i udostępnić pomieszczenie sanitarne.