87. Inauguracja zajęć Szkoły Zdrowia Psychicznego w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu

Wpis utworzony przez czwartek, 11 kwietnia, 2013

W dniu 08 kwietnia 2013 roku w Sali Koncertowej Kołobrzeskiego Ratusza ruszyła V edycja Szkoły Zdrowia Psychicznego w Kołobrzegu. Wykład inauguracyjny na temat „Stres – zagrożenie XXI wieku” wygłosiła Ordynator Oddziału Psychiatrycznego Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu, Prezes Stowarzyszenia ,,Feniks” lek. med. Ewa Giza.

Szkoła finansowana jest przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego z  zakresu profilaktyki i promocji zdrowia. W Regionalnym Szpitalu działa już od 2009 roku. Zajęcia w Szkole Zdrowia Psychicznego to jeden z elementów szeroko pojętej psychiatrii środowiskowej.

Program kierowany jest zarówno do pacjentów Oddziału Psychiatrycznego, pacjentów Dziennego Oddziału Psychiatrycznego i ich rodzin, a także do pacjentów  Poradni Zdrowia Psychicznego i Poradni Uzależnień. Od roku z pomocy mogą korzystać rodzice i uczniowie kołobrzeskich szkół oraz podopieczni i pracownicy Domów Pomocy Społecznej w powiecie kołobrzeskim i innych instytucji pomocy społecznej. Od trzech lat na pomoc psychiatry czy psychologa mogą liczyć także pacjenci ze wszystkich oddziałów Regionalnego Szpitala.

Zapraszamy do Szkoły Zdrowia Psychicznego na:

1. Prelekcje i wykłady.
  2. Poradnictwo indywidualne i grupowe.
  3. Zajęcia warsztatowe.
  4. Konsultacje w środowisku pacjenta.

W październiku tradycyjnie zorganizowana zostanie akademia w ramach obchodów ,,Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego’’ gdzie podsumujemy tegoroczny program ,,Szkoły Zdrowia Psychicznego’’.

Na początku września ogłoszony zostanie konkurs plastyczny w szkołach gimnazjalnych  powiatu  Kołobrzeskiego   na temat ,,Zdrowia Psychicznego’’, rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się w trakcie trwania obchodów ,,Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego”.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciach i konsultacjach w ramach Szkoły Zdrowia Psychicznego. Zajęcia i konsultacje są bezpłatne.

Dokładny termin wykładów oraz telefony kontaktowe dostępne będą na stronach internetowych:  www.feniks.kolobrzeg.plwww.szpital.kolobrzeg.pl.