79. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Wpis utworzony przez czwartek, 11 października, 2012

W dniu 09 października 2012 r. w Hali Milenium miały miejsce uroczyste obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miasta, przedstawiciele Środowiskowych Domów Samopomocy, pacjenci i ich rodziny oraz mieszkańcy miasta i okolic.

Uroczystość obchodów otworzył Janusz Olszewski Dyrektor Regionalnego Szpitala wraz z lek. Ewa Gizą Ordynator Oddziału Psychiatrycznego.

Przeprowadzono wykład edukacyjny na temat depresji, jej przyczyn, przebiegu choroby oraz sposobach zapobiegania tego typu chorobom poprzez stosowanie profilaktyki. Podsumowano również działania Szkoły Zdrowia Psychicznego na rzecz pacjentów Regionalnego Szpitala oraz mieszkańców z powiatu kołobrzeskiego korzystających z oferowanego programu.

Uroczystość zakończono programem zabaw integracyjnych przygotowanym dla pacjentów i ich rodzin.

Organizatorem obchodów był Regionalny Szpital w Kołobrzegu przy współudziale Stowarzyszenia Użytkowników Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej oraz Ich Rodzin i Przyjaciół „Feniks” w Kołobrzegu.