78. Regionalny Szpital w Kołobrzegu zaprasza na Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Wpis utworzony przez piątek, 5 października, 2012

Regionalny Szpital w Kołobrzegu wraz ze Stowarzyszeniem Użytkowników Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej oraz Ich Rodzin i Przyjaciół ,,Feniks” zaprasza na obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, które odbędą się 09 października 2012 roku o godz. 10:00 w Hali Milenium.

Uroczystość obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego otworzy Janusz Olszewski Dyrektor Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu oraz lek. Ewa Giza Ordynator Oddziału Psychiatrycznego.

Wygłoszone zostaną wykłady edukacyjne, które przybliżą tematykę ochrony zdrowia psychicznego, problem dyskryminacji osób chorujących psychicznie, potrzebę wspierania profilaktyki i upowszechniania wiedzy oraz potrzeby i problemy w obszarze zdrowia psychicznego.

Ponadto przygotowano również program zabaw integracyjnych dla pacjentów.

Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego zainicjował 10 października 1992 roku Richard Hunter sekretarz generalny Światowej Organizacji Zdrowia Psychicznego. Dziś obchodzony jest w stu krajach świata. W 2012 roku odbywa się jego jubileuszowa XX-ta światowa edycja. Tematem tegorocznych obchodów jest ,,Depresja – globalny kryzys’’.

Zapraszamy!