77. X Jubileuszowe Obchody Światowego Dnia Serca

Wpis utworzony przez wtorek, 2 października, 2012

Dnia 30 września 2012 roku odbyła się X edycja Obchodów Światowego Dnia Serca organizowana przez Regionalny Szpital w Kołobrzegu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Kardiologii Regionu Kołobrzeskiego oraz Stowarzyszeniem „Serce-Sercu”. Tegoroczna uroczystość była jubileuszowym spotkaniem specjalistów z zakresu kardiologii oraz licznie przybyłych gości m.in. Posła lek. Marka Hoka, Posła lek. Czesława Hoca oraz Janusza Gromka Prezydenta Miasta Kołobrzeg.

Uroczystość otworzył Zbigniew Mieszczak Prezes Stowarzyszenia „Serce – Sercu”. Wygłoszone zostały wykłady edukacyjne na temat zapobiegania chorobom układu krążenia na początku XXI wieku przez prof. dr hab. n. med. Zdzisławę Kornacewicz – Jach Kierownika Kliniki Kardiologii w Szczecinie oraz lek. Romana Ronkowskiego Ordynatora Oddziału Kardiologii Regionalnego Szpitala.

Kolejnym punktem uroczystości była ceremonia wręczenia statuetek złotych i kryształowych serc.

Podczas uroczystości zaprezentowany został również pokaz ratownictwa medycznego wykonany przez służby Powiatowej Straży Pożarnej.

Licznie przybyli goście wzięli udział w bezpłatnych badaniach kontrolnych m.in. pomiar cukru i cholesterolu, pomiar ciśnienia tętniczego i wagi ciała oraz skorzystali z porad lekarzy specjalistów kardiologów, rehabilitanta oraz diabetologa.