74. Uroczyste otwarcie Pracowni Mammograficznej

Wpis utworzony przez wtorek, 14 sierpnia, 2012

Dnia 13 sierpnia 2012 r. w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu odbyło się uroczyste otwarcie Pracowni Mammograficznej. Uroczystość poprowadził Janusz Olszewski Dyrektor Szpitala wraz z udziałem Wicemarszałek Pani Anny Mieczkowskiej oraz władz samorządowych.

W spotkaniu uczestniczyli lek. Marek Hok Poseł na Sejm RP, lek. Czesław Hoc Poseł na Sejm RP, Janusz Gromek Prezydent Miasta Kołobrzeg, Jerzy Wolski Wiceprezydent Miasta Kołobrzeg ds. Społecznych, Mirosław Tessikowski Wicestarosta Miasta Kołobrzeg oraz pracownicy Regionalnego Szpitala.

Gościem honorowym uroczystości była Pani Anna Mieczkowska Wicemarszałek Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.

Podczas otwarcia zaprezentowano nowoczesny sprzęt diagnostyczny wykonujący badania mammograficzne najwyższej jakości. Cyfrowy aparat mammograficzny Selenia Lorad wyprodukowany w 2012 roku gwarantuje świadczenie usług dla pacjentek Szpitala na najwyższym poziomie.

Koszt aparatu wykonującego badania mammograficzne wynosi 800.000 zł, natomiast koszt modernizacji gabinetu wyniósł 50.000 zł.