69. Zakup nowoczesnego urządzenia zabiegowego dla Zakładu Rehabilitacji

Wpis utworzony przez czwartek, 28 czerwca, 2012

Dnia 20 czerwca 2012 r. Zakład Rehabilitacji Regionalnego Szpitala poszerzył zakres oferowanych usług poprzez zakup urządzenia umożliwiającego wykonywanie zabiegów dla pacjentów z chorobami o podłożu reumatoidalnym, stanach zapalnych oraz dolegliwościach krążeniowych.

Urządzenie THERMATUR 200 (diatermia krótkofalowa) zakupione przez Regionalny Szpital na rzecz Zakładu Rehabilitacji przeznaczone jest do wykonywania zabiegów terapii cieplnej o szerokim zastosowaniu.

Ciepło generowane przez urządzenie wywołuje powstanie szeregu procesów, które oddziałują na układ mięśniowy, ścięgna oraz inne struktury tkanki łącznej. Powoduje wzrost metabolizmu komórkowego, reakcji enzymatycznych oraz poprawę krążenia w układzie krwionośnym w obszarze poddawanym leczeniu.

Terapię zaleca się szczególnie w chorobach o podłożu reumatoidalnym zarówno stawów jak i tkanki mięśniowej, stanach zapalnych narządów układu oddechowego, nerek i dróg moczowych a także dolegliwościach spowodowanych złą cyrkulacją krwi.

Urządzenie zostało zakupione ze środków własnych Regionalnego Szpitala.