62. Modernizacja Oddziału Ginekologiczno – Położniczego Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu

Wpis utworzony przez poniedziałek, 2 kwietnia, 2012

Dnia 02 kwietnia 2012 roku w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu odbyło się  uroczyste otwarcie po całkowitej modernizacji Oddziału Ginekologiczno – Położniczego.

Uroczystość poprowadził Janusz Olszewski Dyrektor Szpitala przedstawiając etapy modernizacji Oddziału, personel pracujący w Oddziale Ginekologiczno – Położniczym            oraz wzrost ilości wykonywanych zabiegów ginekologicznych w Oddziale na przestrzeni ostatnich lat.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Marek Hok Poseł na Sejm RP, Ryszard Szufel Przewodniczący Rady Miasta,  Andrzej Olichwiruk Wiceprezydent  Miasta Kołobrzeg oraz Wicestarosta Mirosław Tessikowski.

Przeprowadzona modernizacja została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 75%. Całkowity koszt wyniósł  2.300.000,00 zł.

W wyniku modernizacji:

1. w części Położniczej:

• zmodernizowano i wyposażono sale Patologii ciąży, sale Matki z dzieckiem oraz sale Matki z dzieckiem z pełnym węzłem sanitarnym,
  • przebudowano i wyposażono Gabinet Zabiegowy, Gabinet Diagnostyczny,
  • zmodernizowano i podniesiono standard toalet dla pacjentów i personelu.

2. w części Ginekologicznej:

• zmodernizowano i wyposażono sale chorych,
  • zmodernizowano i wyposażono salę Pooperacyjną, Gabinet Diagnostyczny,
  • zmodernizowano i podniesiono standard toalet dla pacjentów i personelu.

3. Oddział wyposażono w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt i aparaturę medyczną m.in. system nadzoru położniczego KTG wraz z kardiomonitorem z telemetrią płodową.