58. Obchody Światowego Dnia Walki z Depresją

Wpis utworzony przez piątek, 24 lutego, 2012

W dniu 22 lutego 2012r. w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu w sali 04, odbyło się spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Użytkowników Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej oraz Ich Rodzin i Przyjaciół „ Feniks” przy współpracy Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu. Wykład poświęcony był tematowi „Od smutku do depresji” w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Depresją.

W trakcie prelekcji słuchacze mogli dowiedzieć się jak poradzić sobie ze smutkiem, oraz co zrobić gdy staje się on częścią codziennego życia, gdy granica pomiędzy smutkiem a depresją zaczyna zanikać, na jakie symptomy zwrócić uwagę. Kiedy należy zastanowić się czy może jest to już moment aby skontaktować się ze specjalistą, w celu uzyskania fachowej pomocy.

Zaprezentowano także model pracy psychiatrii środowiskowej stosowany w powiecie kołobrzeskim, który tworzą poszczególne ogniwa:

• Oddział Psychiatryczny – całodobowy ,
  • Dzienny Oddział Psychiatryczny,
  • Poradnia Zdrowia Psychicznego,
  • Poradnia Psychologiczna,
  • Poradnia Uzależnień,
  • Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi,
  • Klub Pacjenta,
  • Biuro Porad Obywatelskich,
  • Program Konsultacji Specjalistycznych na terenie gmin Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Rymań,
  • Grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie.

Po zakończonej prelekcji uczestnicy mieli możliwość porozmawiania z psychologami oraz terapeutami.